5 טיפים לתכנון גינה

פרחים לשדרוג כל משרד
13 בדצמבר 2019
מתנות ליום האהבה
13 בדצמבר 2019

5 טיפים לתכנון גינה

תכנון גינה היא משימה לא קלה בלשון המעטה ואם נהיה כנים יותר אז די מורכבת. מי שניסה בעבר לתכנן גינה יודע שמלאכת התכנון והפעולות הנדרשות לעיצוב גינה פרטית הם לא עניין של מה בכך ועלותם אינה מבוטלת כלל וכלל.

העלויות לתכנון ועיצוב גינה יכולים לנוע בין אלפי שקלים לעשרות ומאות אלפי שקלים. אך אם נתכנן נכון עם איש מקצוע מיומן בתחום, אשר יוכל להניח את התשתיות לעבר עיצוב מדופלם נוכל לחסוך כסף רב.

בשורות הבאות תמצאו 5 טיפים חסכניים ויעילים במיוחד אשר באמצעותם תוכלו לתכנן בצורה מקצועית מיותר את הגינה שלכם, ואולי אף תזכו לחסוך כסף מיותר.

טיפ ראשון – סוף מעשה במחשבה תחילה

לפני שאתם מחליטים לתכנן לכם גינה, בין אם זה לבד ובין אם זה בעזרתו האדיבה של מתכנן גינות מקצועי, חשוב שתדעו מה אתם בדיוק רוצים ולמה אתם מייחלים. כתבו על דף איזה גינה אתם רוצים, גינה פרטית קטנה לאירוח החברים, גינת שעשוע לצורך רביצה עם עצמכם במהלך השבוע, או גינת גן בה תוכלו לגדל תבלינים, צמחים ועוד.

חשוב שתדעו את שטח הגינה המדויק לאורך ולרוחב, את המרחקים מנקודות ההשקיה, את מיקומי הגדרות ואת תשתית החשמל. לצד אלו כדאי שתדמיינו בראשכם את גינת החלומות והיכן תרצו למקם את האזור המיוחל לגינות הירק, היכן לשתול עצים והיכן למקם את פינת הישיבה. כל אלה יקלו על מלאכת תכנון הגינה ואף עשויים לחסוך לבטים אשר יצוצו בהמשך הדרך.

טיפ שני – שכרו מעצב ומתכנן גינות מקצועי

אחד הדברים החשובים ביותר בעת תכנון גינה זה לשכור את שירותיו של איש מקצוע. באמצעות מתכנן ומעצב גינות מקצועי בעל ידע וניסיון בתחום, תוכלו למנוע טעויות עתידיות בתכנון הגינה שלכם. אחרי שהבנתם איזה סגנון גינה אתם רוצים להקים, מעצב גינות יעזור לכם ליישם את הגינה שלכם שלב אחרי שלב (יכול מאוד להיות שתרצו שהוא גם יעזור לכם בבחירת סגנון הגינה). אומנם עלות שעת עבודה של מעצב נעה בין 250-500 ₪, אך שירות כזה רק יכול לתרום לכם ולמנוע מכם טעויות ובזבוז כסף מיותר.

מעצב גינות יעזור לכם לתכנן לעצב את סוג הגינה שמתאימה לכם ולצרכים האישיים שלכם, כך שלא תצטרכו להצטער לאחר מעשה במידה והגינה לא לטעמכם האישי. גם אם החלטתם ליישם בעצמכם את ההקמה של הגינה רצוי לקחת ייעוץ אישי של שעה עד שעתיים בה תסרקו את שטח יחד, תשתפו את חזונכם ותעברו על הרשימה שהכנתם תעזור לכם מאוד בשלבי התכנון והעיצוב.

טיפ שלישי – החליטו על רמת העיצוב והגימור של הגינה

חשוב שתחליטו על רמת העיצוב של הגינה שאתם מעוניינים בה. מאחר שיש בידכם תקציב מוגבל חשוב שתשתמשו בו נכון. לכן, חשבו אם אתם רוצים לרצף את הגינה, לשים אבני מדרך, לבנות טרסות, ליישם דק ופרגולה או חיפוי חצץ, שיחי פרחים, גינות ירק ועוד. או שאתם רוצים גינה פשוטה וצנועה עם כמה שפחות אבנים, פרחים, עצים וכד'. חשוב מאוד שלא תחרגו מהתקציב שהקצבתם לכך, לכן גם בשלב זה מומלץ להתייעץ עם מעצב גינות בטרם תחילו את העיצוב בו אתם חפצים.

טיפ רביעי – דעו מה, כמה ולמה

לפני שאתם רוכשים חפצים לגינה שלכם רצוי שתדעו כמה אתם צריכים לרכוש ואילו חפצים. כך למשל שקונים חול, אדמה, חצץ או כל חומרי גינון וחיפוי שונים, ישנו צורך לדעת מה בדיוק הכמות הנחוצה לכם מאחר ודובר על חומרים אשר נמכרים באמצעות נפח או משקל. במידה ומדובר על חול אדמה, למשל טון שנשמע כמו כמות גדולה, יכול להיות לא מספיק לפיזור בגינה עצמה במיוחד שמדובר בעבודת עומק. זה יכול ליצור מצב ובו מעוכבת עבודתו של השופל שהזמנתם במיוחד לצורך כך. כפי שאתם מבינים זה עלול לפגוע בעבודה ולייקר את עלותה.

טיפ חמישי – תזמון הרכישה

תזמון הרכישה חשוב ביותר לכל בעל גינה לא פחות ממקום הרכישה. ישנם תקופות שבהן המחירים יורדים והרכישה משתלמת ביותר. כך למשל בתקופת החורף המחירים במשתלות יורדים ואילו בחגים ישנם לא מעט מבצעים שווים לרכישה. לפיכך, תכנון מקדים, עבודת מודיעין והשקעות נבונות עתידים להקל על מלאכת עיצוב הגינה ולסייע לחלום שלכם לקרום עור וגידים.

Translate »