שפת הצבעים – מהי המשמעות של צבעי הפרחים?

ייבוש פרחים – המדריך המלא חלק ב'
12 בדצמבר 2019
קישוט לרכב – הדרך היפה אל החתונה
12 בדצמבר 2019

שפת הצבעים – מהי המשמעות של צבעי הפרחים?

הנה עובדה: רוב האנשים ישמחו מאוד לקבל משלוח פרחים להחזיק ביד זר פרחים צבעוני וריחניכזה שאפשר לקרב אל האף ולהתבשם מריחותיו הטוביםלהעמיד בצנצנת ולהכניס איתו הביתה אוויר מרחבים וניחוח שדות פורחים… ורדים אדומיםחרציות צהובותסחלבים סגוליםשושנים צחורים – פרחים הם ססגונייםמלאי צבע ומושכים את העין והלבשפת הפרחים היא שפה סמליתשבה יש משמעות למין הפרחצבעווהאופן שבו הוא מוגש או מסודר בזרלפניכם מדריך קצר לשם היכרות עם המשמעויות הגלומות בצבעי הפרחים.

מהי משמעותם של פרחים לבנים?

מאחר והצבע הלבן משקף למעשה את כל הצבעיםהוא מסמל שלמותטוהראמת ונאמנותהבהירות והלובןבדומה לדף חלקמייצגים התחלה טובהועל כן מצויים בשימוש נרחב בזרי כלהשושנים צחורים הם פרחים עוצמתיים ועדינים כאחדומתאימים לזרים באירועים חגיגיים במיוחדיש המשייכים פרחים לבנים מסוימיםכדוגמת קאלותלעולם המתים ולעולם הבאועל כן מוסיפים אותם לזרי אבלפרחים לבנים בתוך זר מעניקים תחושה חגיגית ואלגנטית.

מהי משמעותם של פרחים אדומים?

הרבה מהמשמעויות הסמליות של הצבע האדום נשענות על הקשר לצבע הדם והיין – אדום נחשב כצבע של חיותעניין והתלהבותנמרצות ומשיכהזהו צבע בולט ומעורר ובתרבויות רבות הוא מסמל אהבה רומנטית ותשוקהאם ברצונכם להעביר למישהו מסר של אהבה – כדאי לבחור בזר ורדים אדומים.

מהי משמעותם של פרחים ורודים?

לצבע הוורוד ישנם גוונים רביםמוורוד בהיר ועדין ועד ורוד פוקסיה עז ונועזורוד נחשב בתרבות שלנו כצבע ילדי ונשיוהוא מסמל גם שמחהאהבהעדינותתמימות ואושרורוד בגוונים בהירים מסמל רכות וטוהרוורוד בגוונים חזקים מסמל אופטימיות ומתיקות.

מהי משמעותם של פרחים סגולים?

הצבע הסגולבהיותו שילוב בין כחול לאדוםהוא צבע שמשדר יוקרה ועוצמהוהוא מסמל גם שלווההגשמה עצמית ויכולת טובה לשפוט את המציאות והמצבבתוך זר או סידור פרחיםמעניקים הפרחים הסגולים עומק ומכובדות.

מהי משמעותם של פרחים צהובים?

בין הפרחים הצהובים המוכרים ביותר מצויים החמניה והחרציתשניהם מזכירים את מראה השמשפרחים צהובים נחשבים למעוררי אווירה שמחהקיציתאנרגטית ויצירתיתשילוב פרחים צהובים בזר משרה תחושת חיוניותבהירות וריכוזבימים עברו נחשבו פרחי נרקיס צהוב לסמל של אהבה נכזבתוורדים צהובים העבירו מסר של ידידות וחברות אפלטונית

מהי משמעותם של פרחים כתומים?

פרחים כתומים מסמלים שמחההארהכוחות יצירה ורגש חםהצבע הכתום תופס את העין והוא עוצמתי ומעורר תחושה של תנופה ותנועהבתרבויות מסוימות נחשב הכתום לצבע בריא בעל כוחות ריפוי.

מהי משמעותם של פרחים כחולים?

פרחים כחולים הם נדירים יותר מאחרים בטבעודוגמאות בולטות לפרח כחול ניתן למצוא במינים  של סיגליותדגניותמרגניות או אירוסיםפרחים כחולים נחשבים למעוררי השראה ורוחניותעומקאמתשלווה ושלוםהם גם נחשבים לבעלי אנרגיה הפוכה משל הכתומים והאדומיםועל כן מסמלים מעט ריחוקצניעותקרירות והסתכלות צלולה מתוך פרספקטיבה

מהי משמעותם של פרחים ירוקים?

ירוק הוא הצבע השולט בצמחיית העולםוהוא מככב בכל זר פרחיםבדרך כלל כצבעם של הגבעולים והעליםאו כתוספת רעננה של ירק בין הפרחיםפרחים ירוקים מסמלים חיותבריאותחוזקהתחדשות ורעננות.

כפי שראינוצבעי הפרחים נושאים איתם משמעויות רבותובחירה בהם מעבירה תחושות ומסרים סמויים וגלוייםבפעם הבאה שתקבלו זר או תחשבו על משלוח פרחיםכדאי להקדיש רגע של מחשבה לבחירה נכונה ולשילובים מוצלחיםאנו בפרחי טוליפ נשמח להוסיף ולייעץ לכם!

Translate »