על צבעי ורדים ומשמעותם

מי צריך גינה כשאפשר להקים קירות ירוקים בדירה
13 בדצמבר 2019
המדריך השלם לתכנון האירוע המושלם
13 בדצמבר 2019

על צבעי ורדים ומשמעותם

ורדים הם פרחים אהובים על כולינו וידועים בקשר המובהק למילה אהבה . כולנו זוכרים את גיא גיאור מעניק ורד לרווקה אותה הוא רוצה להשאיר בחיקו , ובכלל אנו עדים בהמון סרטים וסדרות לקשר בין פרחים ואהבה . אך ישנם צבעים וגוונים ייחודעם לכל ורד ,שלכל אחד מהן משמעות שונה .. אז מה בעצם צבעי הורדים ומשמעותם ?

ורד לבן – לרוב מסמל טוהר ותמימות , סוג של אהבה בתולית ונקייה. בגלל כל אלה והגוון הלבן מעט ורוד שלהם הם גם משמשים לרוב כזרי כלה באירועים .

ורד אדום – הורדים האדומים הקלאסיים מסמלים את יום האהבה . מזוהים בעיקר ככוונה רומנטית מובהקת של אהבה ותשוקה . בהיבט מדיני , הורד משמש כסמל סוצאיליזם או סוציאל דמוקרטיה

ורד צהוב – מסמל שמח ומהירות . סמל לידידות וחברות

ורד סגול – הצבע הסגול מסמל מלוכה ועל כן הורד הסוגל מסמל בורגנות ועושר .

ורד ורוד –  הזן העתיק ביותר מבין זרי הורדים . הורד הורוד הבהיר מעיד על תמימות וטוהר.  מתאים באירועים צעירים , נערות בת מצווה , ומסמל על צעירות ואהבת נעורים

ישנם סוגי ורדים עם צבעים מעט מעורבים ובעלי גוון משולב כמו הורד הלבן בעל קצה סגול שמסמל הרתפקנות , מסתוריות ,וציפייה או הורד הלבן בעל הקצה האדום .

ורדים ביום האהבה

לא משנה אם אתם חנות פרחים בירושלים או משתלה בתל אביב , ביום האהבה ובוולנטייז אתם תצטרכו להחזיק מלאי גדול של ורדים שכן בימים האלו נמכרות כמויות הפרחים הגדולות ביותר בארץ ובעולם . הפרח המזוהה ביותר עם יום האהבה הוא ורד  . ביום האהבה הזר הנפוץ ביותר הוא זר ורדים אדומים שמעיד על אהבת ותשוקה .

דרך אגב , מנהג משלוחי פרחים ביום האהבה נפוץ מאוד גם בשאר העולם וזוהי ההוכחה שפרחים היא (עדיין) הדרך הטובה ביותר למתנה שמעוררת ומפעילה מגוון רגשות חיוביים

לסיכום,

אחרי שהבנו שישנם מגוון רחב של ורדים בצבעים שונים , תוכלו לדעת באיזה שילובים תוכלו לבחור כדי להעביר את המסר בצורה הטובה ביותר .

Translate »