מי צריך גינה כשאפשר להקים קירות ירוקים בדירה

עיצוב פרחים לחגיגת אירוסין
13 בדצמבר 2019
על צבעי ורדים ומשמעותם
13 בדצמבר 2019

מי צריך גינה כשאפשר להקים קירות ירוקים בדירה

לא כל אחד יכול להגשים את החלום הישראלי של בית קטן עם גג אדום וגינה מטופחת סביבו, כיוון שמדובר במקרים רבים בסכומי כסף גבוהים שלא כל אחד יכול לשלם עבור רכישת קרקע ובניית בית רחב מידות. גם אלו שהפרוטה מצויה בכיסם והם רכשו בית עם קרקע, מודעים לעובדה שכדי להגיע לגינה יפה, ריחנית ומטופחת יש להשקיע בכך ממון נוסף. שוכרים מתכנן גינות, יושבים על תכניות, רוכשים עצים, צמחים, כלי גינון, מכסחת דשא, שוכרים גנן על בסיס חודשי, או עובדים בגינה להנאה מהקשר עם האדמה והרגבים . לכל תכנית שיציע אדריכל הנוף, ההוצאה הכספית היא די נכבדה.

קירות ירוקים

כדי שבעלי הגינות לא ייכנסו להוצאות מרובות אלא ימצאו פתרון חלופי, ובעלי הדירות שהם ללא גינות ייהנו מפיסת טבע בתוך הבית, יש אפשרות לבצע קירות ירוקים בתוך הבית. המצאה גאונית, לא יקרה ומסיבה המון אושר לבני הבית בראותם קירות ירוקים ברחבי הבית לאורך כל היום . קיר ירוק בנוי מצמח מוס הגדל בסקנדינביה. בתהליך עיבוד מיוחד, שומרים על הייחוד הביולוגי שלו כולל הריח ומשבצים את החומר על קירות ייעודיים בכל גודל ובכל צורה. אפשר ליצור קיר מלבני שכולו מלא בחומר זה, או לחילופין קיר מרובע, קטן או גדול, כיתוב מיוחד מהחומר, מעין לוגו ביתי ומשפחתי. כדי ליצור קירות ירוקים מעניינים ומיוחדים, מוסיפים להם פריטים מסוימים מהטבע כמו גזרי עץ, אזוב חנוט או צמחיה מלאכותית . השילוב של כל האלמנטים הללו ברחבי הקיר יוצרים תמונה מרהיבה הנראית כאילו הטבע קפץ לביקור בבית. כל אחד מבני הבית ייהנה לראות את הקיר הירוק גם אם הוא יעבור כמה וכמה פעמים ביום לידו . האורחים יתמוגגו מאושר ולא יפסיקו לדבר על הקיר הירוק כשהם בבית זה. קיימת סבירות גבוהה שמרוב התלהבות, גם הם יזמינו למחרת קיר ירוק לביתם. קירות הירוקים ניתנים לביצוע בצבע אפור, ירוק כהה או ירוק בהיר על פי אהבתם של הלקוחות ומידת השילוב של צבע זה או אחר בנראות הכללית ובקו העיצובי של ביתם.

חיסכון בעלויות תחזוקת הגינה

הימצאותו של הקיר הירוק בבית אינה מצריכה כל פעולת תחזוקה . אין צורך לגזום, להשקות או לעשות כל פעולה אחרת הקשורה לגינון . החיסכון בעלויות תחזוקת הגינה הן משמעותיות ביותר הן מבחינה כספית והן מבחינת שעות העבודה שיקדישו בעלי הבית בטיפוח הגינה.

דרישה מוגברת לקירות ירוקים מעוצבים

קירות ירוקים תופסים תאוצה רבה מאד לאחרונה לאחר שמעצבי הפנים גילו את המיזם המיוחד שמשנה את פני הדירות באופן מהותי ביותר. מעצבי הפנים מתכננים לכל בית קיר שונה ובמיקום שנבחר כדי שייראה מכל מקום, בחדר המגורים או בכניסה לבית. קיימת אפשרות גם להציב אותו במרפסת, על גבי דלת הכניסה או דלת המעבר למרפסת או לחצר. האפשרויות הן רבות ומגוונות וכל אחד בוחר את האפשרות המתאימה לו ביותר.

Translate »