לקראת החגים – המתנות שהכי כייף לקבל

הקשר שבין פרחים להגדלת רווחים בעסק
10 בדצמבר 2019
טיולי פריחה בצפון
11 בדצמבר 2019

לקראת החגים – המתנות שהכי כייף לקבל

לכול אחד מאתנו יש קרוב משפחה או חבר שאנחנו אוהבים, שאי אפשר לקנות לו כלום. כן, זה אותו אדם מתסכל, שיש לו כבר הכול והוא גם לא רומז לנו מה כדאי לקנות לו. רק מתנה ממש יצירתית, תוכל לעזור פה, אבל למרבה המזל, כמעט ואין אנשים שאי אפשר לשמח אותם בזר פרחים או בתכשיט נחמד.

אם אתם ממש מתלבטים איזו מתנה תתקבל הכי בשמחה, ייתכן שהמוצא הפשוט ביותר לדילמה שלכם היא לבחור פריט מאותם תכשיטי יוקרה לנשים או לגברים, או להזמין סידור פרחים נהדר שיאיר את שולחן החג.

למה ברור לנו שכייף לקבל פרחים?

מאז ומתמיד, אנשים אוהבים לתת פרחים. בכול תרבות, בכול מדינה ובכול דור – אנשים תמיד נהגו להעניק זה לזה פרחים. אמנם, תרבויות קדומות אולי לא כל כך התמקדו בימי הולדת ובחגים, אבל גידול הפרחים וטיפוחם החל כבר לפני אלפי שנים.

יש מדענים הטוענים שההעדפה שלנו להענקת פרחים היא רק חברתית. כלומר, אנחנו אוהבים לתת פרחים כי מצפים מאתנו שניתן פרחים. אבל מדענים המתמקדים בפסיכולוגיה התנהגותית הבינו שמתחולל משהו ייחודי יותר כשאנחנו מגישים פרחים לאחר.

פרחים באמת יוצרים אושר

כולנו נוהגים לשלוף את אותו חיוך ״מזויף״ כדי להיות מנומסים או כדי להצטלם לסלפי, ואנחנו כל כך רגילים לעשות זאת, עד שלא תמיד אנחנו מודעים לכך. אבל חיוך באמת אמתי, הוא משהו אחר לגמרי. משהו שהפסיכולוגיה מתייחסת אליו כאל ׳חיוך דוּשֵן (על שמו של גיום דושן, הפיזיקאי הצרפתי). זה לא סתם חיוך מנומס, זה חיוך שבו לא רק שרירי הלחיים נעים, אלא גם העיניים מצטרפות.

במחקר שבדק כיצד אנשים מגיבים כשהם מקבלים פרחים, מדד המפתח שחיפשו החוקרים היה אותו חיוך אמתי מכול הלב, ׳חיוך דושן׳. ותוצאות המחקר העידו שכמעט כול מי שקיבל פרחים הגיב למתנה ב׳חיוך דושן׳

החוקרים גילו כי בנוסף לחיוכים האמתיים, אלו שקיבלו פרחים נעשו חמים ומשוחררים יותר, הפגינו עניין וסימנים חברתיים שונים, כמו התקרבות לנותן הפרחים והפניית הראש אליו. אגב, הנחקרים כלל לא הכירו אחד את השני. כלומר, כל נחקר קיבל או העניק פרחים לאדם זר לו לחלוטין.

במה לבחור בזר פרחים או בסידור פרחים?

כדי להקל על ההחלטה, הנה כמה מהתכונות המאפיינות את זרי הפרחים ואת סידורי הפרחים:

  • סידורי פרחים

סידורי פרחים מעוצבים בידיים מיומנויות כמלאכת מחשבת יצירתית שהופכת את הפרחים והעלים הבודדים ליצירה פיסולית מדליקה. סידור פרחים יפהפה יאיר לא רק את עיני המקבל, אלא גם את החלל החגיגי שבו יוצב, בין אם על שולחן סעודת החג ובין אם על הכוננית בסלון.

למעשה, העצמת יופיים של הפרחים בעזרת סידור פרחים אומנותי מאפשרת ליצור אווירת חג מיוחדת.

סידור פרחים הוא ארגון של עיצוב וצבע המאפשר לנו ליצור אווירה באמצעות פרחים, עלים ואביזרים קישוטיים אחרים. ורדים, ציפורנים, חינניות, גרברות או חרציות הם חלק מהפרחים הפופולריים ביותר המשמשים לסידורי פרחים. השימוש בסוג הפרחים בסידור הפרחים תלוי גם באירוע שלשמו הוא מיוצר ולהעדפות של הלקוח.

סידורי הפרחים כוללים עקרונות רבים, כאשר החשובים ביותר הם: עיצוב , איזון, איזון סימטרי, איזון א סימטרי, קנה מידה, ריתמוס, הדגשים ונקודות מיקוד.

  • זרי פרחים

לעומת סידורי פרחים, זרי פרחים הם פשוטים וקלים יותר להרכבה. זרי פרחים מורכבים מפרחים פופולריים כגון: ורדים, ציפורנים, חינניות גרברות או חרציות.

הטיפול בזר פרחים והשמירה על טריותם, הם מדע בפני עצמו. הצעד הראשון בדרך להארכת תוחלת החיים של פרחים שנקטפו היא לוודא שהם ממוקמים במהירות במים, כדי למנוע את התייבשותם.

חשוב להניח את גבעול הפרח החתוך במים באופן מידי. זאת, מכיוון שהאוויר עובר במהירות לרקמות המוליכות מים ומחברות את התאים. לכן, כאשר פרח קטוף נמצא מחוץ למים יותר מכמה דקות, יש לחתוך חלק קטן מקצה הגבעול, כך שהמים יוכלו לנוע בחופשיות בתוך הגבעול כאשר זה יוחזר למים.

מומלץ לבצע חתכים מתחת למים כדי להבטיח שלא ייכנס אוויר לגבעול. יתר על כן, הטיפול בפרח הקטוף, יהיה יעיל יותר אם תשתמשו בחומר  משמר מסחרי (תערובת המורכבת מסוכר, מחמצת, חומרי מעכבי מיקרואורגניזמים ומעכבי נשימה).

כדי לסייע להארכת חיי הפרחים לאורך זמן:

    • יש לנקות את אגרטל הפרחים באופן קבוע.

    • יש להסיר את העלים מגבעול הפרח הנמצאים מתחת למים, כי אלה ינבלו עד מהרה.

Translate »