חבילות שי לראש השנה, מנהג מיותר או חשוב?

איך לארגן אירוע חברה מוצלח?
13 בדצמבר 2019
סוגי משלוחים שניתן להזמין עד הבית
13 בדצמבר 2019

חבילות שי לראש השנה, מנהג מיותר או חשוב?

ראש השנה הוא חג שמסמל הרבה מאד דברים חיוביים, ומהווה פתח שיכול להיות מושלם לשנה העברית. זהו חג שהמשפחה הישראלית הממוצעת חוגגת אותו בצורה מלאה, עם ארוחה חגיגית. מה שחשוב לא פחות הוא שבנסיבות האלו רבים מאיתנו בוחרים להעניק מתנה לאדם קרוב. כאן בדיוק נכנסות לתמונה חבילות השי למיניהן, שכפי שתראו במאמר הנוכחי – מומלצות תמיד.

ההנחה הבסיסית: חבילות שי מציעות שלל יתרונות

חבילות שי עמוסות לא רק בפריטים המרכיבים אותן, אלא גם ביתרונות. זוהי דרך מצוינת לציין את אחד המועדים החשובים בלוח השנה העברי, כך שבאמצעות המתנה הכניסה לשנה העברית החדשה יכולה להיות ברגל ימין עבור כל המעורבים. בכוחה של המתנה לרגש את מי שמקבל אותה, אבל גם להביא לתחושת סיפוק בלתי מבוטלת בקרב האדם שהחליט להעניק אותה.

חבילות שי לראש השנה מאפשרות להראות חיבה לאדם אחר, וגם להראות לו שחושבים עליו: זוהי מעין הכרזה שהאדם שקיבל את המתנה צפוי להיות חשוב בחייו של נותן המתנה גם בשנה הקרובה (אסור לזלזל בנקודה הזו).

לרבות מחבילות השי יש היבט אסתטי בלתי מבוטל. החבילות הללו יכולות לקשט את הבית של האדם שקיבל אותן, ובאותה מידה לפאר את שולחן החג. החבילות נוטות להיות חגיגיות, לפעמים גם מפוארות, ולכן משתלבות היטב בחג החשוב הזה.

מספר הצעות מוצלחות במיוחד

כל היתרונות הפוטנציאליים של חבילות שי לראש השנה יכולים להיות מוחשיים יותר אם בוחרים נכונה את חבילת השי. בחירה מקובלת (ואולי אפילו מובנת מאליה) היא בחבילות הכוללות פריטי מזון אלה או אחרים. הפריטים האלה יכולים להשתלב עם המאפיינים שלל החג: אלה יכולים להיות פירות, אבל גם תוספות הכרחיות לחג דוגמת דבש או סילאן (דבש תמרים). הסילאן נחשב במידה רבה לבחירה מוצלחת מאד, עקב העובדה שהוא נחשב למוצר איכותי וגם עשיר ביתרונות בריאותיים. לכל מי שחושש ממאכלי החג המשמינים, יש לציין כי סילאן איכותי הוא דל בשומן, בקלוריות ובנתרן, ומנגד – עשיר במינרלים, בנוגדי חמצון, בסיבים תזונתיים ובאשלגן. התוצאה היא שהוא מפחית את הסיכוי למצבים דוגמת מחלות לב, מחלות כלי דם ויתר לחץ דם.

בחירה מוצלחת אחרת היא משלוח פרחים. בדרך זו אפשר לקבל פרחים צבעוניים וטריים, בעלי ניחוח משכר, שישתלבו היטב בכל בית או שולחן חג. פרחים מהווים אף הם ספתח מרענן מאד לשנה המתחילה, ומבטאים את הפריחה ואת הצמיחה שכל אחד מאיתנו מצפה לה בשנה העתידה לבוא.

כמובן, ניתן לבחור בשילובים שונים בדרך ליצירת חבילת השי המושלמת. השילוב בין משלוח פרחים לבין פריטים משלימים, דוגמת סלסלת פירות או דבש, יכול להיות מוצלח במיוחד. כמו כן, מומלץ לחשוב על ברכה מושקעת שיכולה להיות יצירתית, מרגשת ומלאה בהומור. השמיים הם הגבול מבחינת האפשרויות, אבל כן חשוב להשקיע מחשבה וגם מאמצים. בדרך זו ניתן ליהנות מכל העולמות ולהבטיח שהשנה הנפתחת תהיה טובה באמת.

Translate »