זרי פרחים – סוגים של זרי פרחים

משלוח פרחים – המחשבות הקטנות
12 בדצמבר 2019
איך להאריך את חיי הזר? טיפים לטיפול בזר הפרחים
12 בדצמבר 2019

זרי פרחים – סוגים של זרי פרחים

עגולים, קטנים, גדולים, צבעוניים או בעלי גוון שולט יחיד – זרי פרחים הם מן המתנות האהובות והמקובלות ביותר. זרי פרחים מאגדים אוסף של גבעולים, פרחים ועלים יחד, והופכים את מקבץ הצמחים לחגיגה צבעונית ומעוצבת. כאשר יוצרים זר פרחים, לוקחים בחשבון את סוגי הפרחים, הצבע שלהם, אורך הגבעולים, גודל הפרח וצורתו, וכמובן – נפח הזר וגודלו. בתהליך השזירה משתמשים בשיטות שונות ובעיצובים מגוונים, על מנת להתאים את הזר לאופי האירוע ולמי שהזר מיועד לו.

זרי פרחים

סוגים בולטים של זרי פרחים

זרי פרחים עגולים – זרים עגולים הם הנפוצים שבין זרי הפרחים, וניתנים בדרך כלל כתשורה, כמתנה או כאות הוקרה. בזרי פרחים עגולים ניתן לשזור מיני פרחים רבים, ונהוג לשלב בין פרחים בולטים בצבעים שונים לבין עלי ירק (רוסקוס למשל) או פרחים עדינים כדוגמת גיבסנית. זר עגול יכול להיות קטן ועדין, למשל כאשר שוזרים כעשרים פרחי ורדים, ואז הוא מתאים כמתנת אהבה, חג או יום טוב. זר מרשים וגדול יכול להכיל פרחים גדולים, כדוגמת גרברות, שושנים או חרציות, שילובי צבעים ושילובי מינים.

זר פרחים בעיצוב ייחודי – זר פרחים מעוצב הוא זר שכל פרח בו נשזר בתשומת לב ובדייקנות. בדרך כלל יש בו פחות פרחים מאשר בזר פרחים עגול, מיני הפרחים הנבחרים הם אקזוטיים ומיוחדים יותר (למשל – ציפור גן עדן, צבעוני או סחלב), והדגש בו הוא על העיצוב הייחודי. זר פרחים מעוצב הוא מושקע יותר מן הזרים הרגילים, והכנתו דורשת מיומנות ומקצועיות. זר בעיצוב ייחודי ניתן להזמין באופן מיוחד, והוא מעביר מסר יוקרתי ובלתי שגרתי.

סידורי פרחים – פרחים הנשזרים באופן מקצועי אל תוך ספוג מיוחד השומר על לחות לאורך כל חיי הזר. סידורי פרחים נועדו בדרך כלל לאירוע מיוחד, וניתן לשזור סידורים בגדלים רבים  – מסידור פרחים שולחני קטן וצנוע ועד סידור פרחים ענק שעומד על שולחן, על במה או על סטנד מיוחד. בחירת הפרחים נעשית על פי טיב הסידור וייעודו. כך למשל, אם מדובר בסידור פרחים לאירוע של בר מצווה, והוא נועד לקשט את האולם, ייבחרו פרחים גדולים ומרשימים (כריזנטמות או גרברות לדוגמא), בצבעים חגיגיים, ובשילוב של הרבה ירק.

זרי כלה – זר כלה מוחזק בידי הכלה ברגעי הקסם שבהם היא צועדת לעבר חופתה. זר כלה נשזר בדרך כלל מפרחי ורדים (אך גם סחלבים, שושנים ופרחים אחרים) בצבעים עדינים – לבן, ורוד או סגול, או בצבע אדום, המסמל אהבה ורומנטיקה (לקריאה נוספת על צבעי הפרחים ומשמעותם – לחצו כאן). לרוב, זרי כלה מכילים מין פרח יחיד, והם בעלי צורה קבועה יחסית – זר עגול ומושלם, קצר גבעולים וצפוף שבו הפרחים נושקים זה לזה, והוא קשור בסרט. ניתן להוסיף לזרי כלה קישוטים ייחודיים, או לעצב בצורות בלתי שגרתיות – למשל זר כלה "נשפך" או זר כלה שבו שני צבעים.

זרי אבל – זרי אבל נועדו להנחה על קבר הנפטר במהלך הלוויה או אזכרה. על פי הנוהג, זרי אבל הם בעלי צורה רשמית קבועה – זר של פרחים קצרים, הנשרים על גבי גלגל קש שעטוף בניילון שחור. הרקע השחור מדגיש את האבלות, והפרחים בהם משתמשים הם בדרך כלל גרברות, חרציות ועלי ירק. הזרים הללו מוזמנים בדרך כלל מטעם מקום העבודה, וכן מטעמם של ארגון או מוסד כלשהו שהיו שלובים בחיי הנפטר, והם מכובדים, סולידיים ומביעים השתתפות בצער.

זרים מיוחדים

זר פרחי בר – "כבר פורחים נרקיסים בשמורות הטבע…" (שורה משירה של נעמי שמר) – פרחי בר הם חגיגה לעין וללב. כבר שנים רבות שקטיף פרחי בר נפוץ פחות, והחוק להגנת הצומח מאפשר לפרחים לצמוח באין מפריע, ולנו מתאפשר לחזות בעונת החורף במרבדי פריחה מרהיבים. זר פרחי בר מתורבתים מהווה תחליף מקסים לתחביב איסוף הפרחים של פעם. כיום ניתן להשיג בחנויות הפרחים כלניות, נוריות, רקפות, נרקיסים ושלל פרחים נוספים הפורחים בר בארצנו, לאורך תקופות ארוכות בשנה. זר פרחי בר יכול להיות סולידי ועדין כאשר הוא מכיל מין פרחים יחיד, או בעל מראה "טבעי" ופרוע – על ידי שילוב מגוון פרחים וצבעים. זר פרחי בר מתאים במיוחד כזר לקישוט הבית – שולחן האוכל המרכזי, המטבח או פינה יפה אחרת.

זרי יום הולדת – אין דבר משמח כמו ילד ביום הולדתו. על מנת להרבות ולהגביר את השמחה, ניתן להזמין זר יומולדת ייחודי. בעבר היה נהוג להכין לילד זר עגול דמוי כתר שבו נשזרו פרחי גינה פשוטים. כיום ניתן להזמין זר עדין ויפה, בשזירה מקצועית, ולא רק לילדים! זר יום הולדת מתאים מאוד לבעלי שמחה בכל הגילאים, ומהווה הפתעה מרעננת ומרשימה לחוגגים.

אנו בפרחי טוליפ נשמח לייעץ ולהתאים לכם את זר הפרחים ההולם את האירוע, המעמד והמקום. אצלנו ניתן להזמין גם זרים בהזמנה אישית, זרים בצורות מיוחדות וזרים לאוהבים. מוזמנים לפנות אלינו!
צוות פרחי טוליפ

Translate »