התאמת מתנה מושלמת לאירוע מושלם

פרחים בקנה: פרחים לרגל המצב
12 בדצמבר 2019
פרחים לאירועים מיוחדים – אילו פרחים מתאימים לאיזה אירוע?
12 בדצמבר 2019

התאמת מתנה מושלמת לאירוע מושלם

אירוע מושלם וחד פעמי הוא הזדמנות מצוינת להעניק מתנה מיוחדת עם ערך מוסף. מתנות מן הסוג הזה מתאימות לאירועים כגון לידה, הצעת נישואין, חתונה ועוד. באירועים אלו הדגש הוא על המסר שמעבירה המתנה ועל המחווה האישית. בנוסף, רצוי לבחור מתנה לפי ההעדפות של בעל האירוע ולנסות לשלב בין רעיונות מקוריים ויצירתיים. אך מה האפשרויות העומדות בפנינו ואיך בוחרים מתנה מושלמת לאירוע מושלם?

פרח ותכשיט

שילוב בין פרחים ותכשיטים הוא דוגמא מצוינת למתנה מיוחדת. הפרחים אחראיים על ההיבט הסמלי של המתנה ואפשר לבחור אותם בהתאם לעונות השנה, בעוד התכשיטים מספקים את הערך החומרי. כידוע, פרחים הם זמניים ותכשיטים הם לנצח ולכן השילוב ביניהם לבדו מייצר מתנה שקשה להתעלם ממנה. את הפרחים רצוי לרכוש קרוב ככל האפשר אל מועד האירוע, בעוד בנוגע לתכשיטים ההמלצה היא לעשות זאת בחנות מקצועית המקפידה על תעודות אוטנטיות ואחריות.

הכול מתחיל בבחירה

אחרי שתחליטו על שילוב בין פרחים ותכשיטים תוכלו לעבור לשלב הבא של בחירת המתנה, בו תתבקשו להתאים בינה לבין האירוע עצמו. באירוע כמו לידה לדוגמא המתנה מיועדת ברוב המקרים עבור האם הטרייה. נהוג להעניק תליון קטן של בן או בת אותו ניתן לצרף אל שרשרת עדינה. תכשיט זה הוא מתנה מרגשת, אותה אפשר להעניק לבת משפחה או חברה קרובה כבר בבית החולים. את המתנה רצוי לתת בליווי זר פרחים לבנים, המסמל התחלה חדשה ורעננה. רצוי לכתוב ברכה המיועדת לשני ההורים גם יחד ולא לשכוח לצרף התייחסות לתינוק.

בעת הצעת נישואין כדאי לחשוב מחוץ לקופסא ולהחביא עד הרגע האחרון את זר הפרחים. אחרי השליפה של הזר ניתן להציג לראווה גם את טבעת האירוסין, הנבחרת כמובן בקפידה. מומלץ לדלות מידע מחברות או אחיות וגם להציץ קצת בקופסת התכשיטים כדי להכריע בין זהב לבן לצהוב. מומלץ גם לא לשכוח להתייעץ עם שוזרי פרחים לגבי הזרים המתאימים לעונה.

יש גם אירועים משפחתיים ומשמחים אליהם ניתן להגיע עם מתנות המשלבות בין תכשיטים ופרחים. המסורת בבר מצווה היא לצרף למתנה צמיד או מגן דוד, המסמלים את המעבר מילדות לבגרות ומהווים לעיתים קרובות את התכשיט הראשון בחייו של הנער. באירועי בת מצווה אפשר לגוון את רשימת המתנות הרגילה עם שרשראות עדינות ועם פרחים צבעוניים.

אלמנט ההפתעה

האפקט הטוב ביותר של מתנה מושלמת מתקבל כאשר מפתיעים את מקבל המתנה. על אף כל ההתרגשות המלווה אירועים מהסוג של הולדת בן ובת, הצעת נישואין או בר/בת מצווה, לא כדאי לוותר על הפתעה מכל הלב. אפשרות אחת היא להזמין שליח עד בית היולדת או מקבל המתנה ולהחביא תליון, שרשרת או טבעת עדינה בתוך מעטפת ברכה סטנדרטית. אפשרות שנייה היא להעניק מתנה רגילה כמו זר פרחים או עציץ, להמתין מספר דקות ורק לאחר מכן לצרף את התכשיט הייחודי.

אין צורך בהשקעה כספית גדולה כדי להעניק מתנה מושלמת. השוואה בין תכשיטים וזרי פרחים מגלה כי גם עם תקציב מוגבל ניתן להשיג את המטרה ולהפתיע קרובי משפחה, חברים או קולגות. בשורה התחתונה, יש הרבה אירועים המלווים אותנו אך רק מעט מהם מצליחים לחדור את מסכת האדישות והשגרה. השקעה של זמן ומחשבה משפיעה על הצלחת המתנה לא פחות מהעלות הכלכלית. למעשה, לפעמים דווקא מתנות קטנות אך מדויקות משאירות חותם לכל החיים.

Translate »