איך להתאים פרחים לאירוע?

עיצוב הגינה באמצעות פרחים
13 בדצמבר 2019
מתנה ליולדת הטרייה כבר בבית היולדות
13 בדצמבר 2019

איך להתאים פרחים לאירוע?

מי שמדבר בפרחים לעולם לא יזייף – דיבורו לא יחרוק ולא יצרום. זה יהיה דיבור מלב אל לב – פשוט, ישיר, חם.

פרחים מקשטים ומייפים כל אירוע. הם מבטאים ומעצימים את חגיגיותו. המבחר, המגוון והשילובים הם רבים ונדמה שאין סוף למספר הצירופים האפשריים. העושר איננו רע כשלעצמו, אמנם, אבל הוא מערים קושי לא מבוטל – איך בוחרים? בין אם עליכם לבחור פרחים בחולון או פרחים בראשון לציון, להלן כמה שיקולים שראוי ושרצוי לקחת אותם בחשבון כשבוחרים פרחים שיתאימו לאירוע שאליו הם מיועדים.

  1. מה התקציב שאתם רוצים או יכולים להקצות לקניית הפרחים?
  2. מה סוג האירוע – שמח וחגיגי או, חלילה, עצוב (לוויה, אזכרה ועוד – לא עלינו)? יש אירועים שבהם עשוי להתאים סוג אחד של פרחים בעוד באירועים אחרים זקוקים לסוג אחר. הפרחים צריכים להתאים לסביבה שלהם: חתונה עם תפריט חלבי איננה דומה לחתונה עם תפריט בשרי, לדוגמה – התאימו בין כל המרכיבים של האירוע כדי ליצור עיצוב אחיד והרמוני.
  3. מה המסר שחשוב לכם לבטא בפרחים: קישוט וזהו? הוקרה? אחווה? פאר רשמי? יצירת אווירה נינוחה? שמחה וחגיגה?
  4. פרחים לאירוע רצוי לקנות ביום האירוע או יום לפניו. בניגוד, אולי, לפרחים שנקנים לבית בעודם סגורים כדי שאפשר יהיה ליהנות מהם ימים אחדים ואולי אף שבוע ומעלה, יש לקנות אותם פתוחים, פורחים בכל יפעתם ומכונים לתצוגה.
  5. שיקולים טכניים נקודתיים: אם אתם בוחרים פרחים שאמורים להימצא בתוך אגרטלים על שולחנות ערוכים במועדון בת מצווה / בר מצווה  או בחתונה, אולי כדאי שהפרחים יהיו נמוכים מגובה ראשי הסועדים או גבוהים מהם – כדי שלא יפריעו לשיחות בין האנשים. יש להתאים את גודל הפרחים וגובהם אל גודל השולחן: הם לא אמורים לכסות אותו אבל גם לא להיבלע בו; הם אמורים לקשט אותו – לבלוט במידה ראויה ורצויה.
  6. אם אתם מתלבטים איזה פרחים להביא ללוויה או לאזכרה ובעיקר איזה פרחים לשזור בזר פרחי אבלוּת, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בחנות המוכרת פרחים. הניסיון שלהם עשוי לסייע לכם בבחירת פרחים ההולמים את אווירת העצב והשכול.
  7. ללכת עם הלב, אבל בזהירות: פרחים תמיד נכנסים ללב – פרחים שתבחרו לפי טעמכם ודאי יהיו מתאימים מבחינתכם לאירוע. עם זאת – חשוב וכדאי להתייעץ עם מארגני האירוע, כדי לבדוק איזה פרחים מוצאים חן בעיניהם.
  8. כאשר אתם מעניקים מתנה או כתוספת לה – העניקו פרחים שהייתם שמחים לקבלם.
  9. הימנעו משילוב סוגי פרחים רבים מדי בזר אחד. הריבוי עשוי להקהות את עצמת הפרח ולעמעם את יופיו. ישנם סוגים שעלולים להיבלע וללכת לאיבוד בתוך זר עמוּס וססגוני מדי. כמו כן רצוי שהזר יכיל כמות סבירה ומדודה של פרחים.

זכרו – פרחים הם לא מדע מדויק. כשנותנים פרחים, עצם הענקתם מהווה ערובה להתקבלותם בעין יפה ובפנים קורנות. אין אדם שלא אוהב לראות פרחים, קל וחומר לקבלם.

***

מאמר אורח מאת מונייר – קייטרינג חלבי המתמחה בהכנת מגשי אירוח לאירועים

Translate »