איך להתאים זר פרחים לאירוע

דגשים לבחירת סידורי פרחים לאירועים במועדוני בת ובר מצווה
13 בדצמבר 2019
איך לערוך אירוע מוצלח בטבע
13 בדצמבר 2019

איך להתאים זר פרחים לאירוע

מאז ומעולם פרחים השתלבו בתפאורה רבה בכל אירוע. הפרחים מסמלים הרבה יותר מסתם צמחים, הם יכולים להוסיף מאוד לכל אווירה בין אם מדובר על אווירה אינטימית ורומנטית בחתונה, אווירה חדשה ומרעננת של לידת תינוק וגם ימי הולדת לילדים בגילאים צעירים יותר. השילוב של הפרחים יוצר אווירה פסטורלית ומעודנת וזרי פרחים יכולים להיות בכל מקום מהכניסה ועד השולחנות והלבוש של חוגגי האירוע, כמו למשל במקרי של חתונה או יום הולדת לילדים.

איך להתאים זר פרחים לאירוע?

  • כשיש רצון לשלב זרי פרחים בתפאורת האירוע יש צורך להתאים אותם בשיקול דעת רב. הפרחים יכולים להשתלב במגוון רחב של מקומות החל מהשולחנות ועד הלבוש ולכן זהו אחד השיקולים הראשונים שצריך להתייחס אליהם. במידה ומדובר בזר פרחים אותו הכלה נושאת הוא חייב להתאים ללבוש שלה. חלק מהזרים בולטים מאוד לצד זרים שיהיו מעודנים יותר ולא יתפסו את מלוא תשומת הלב, לכן גם נכנסת כאן העדפה אישית.
  • בימינו פרחים הפכו להיות נגישים הרבה יותר. משלוחי פרחים בפתח תקווה, בתל אביב, בחיפה ובכל עיר ברחבי הארץ הפכו לעניין שגרתי ונפוץ בעיקר לפני אירועים מה שנותן אפשרות להתאים כל פרח שרוצים מתי שרוצים ואיפה שרוצים. זר הפרחים יכול להתאים לכל אווירה כאשר הצבע של הפרחים הוא קריטריון משמעותי. למשל, פרחים אדומים יתאימו לאווירה מלאת תשוקה ורומנטית ופרחים צבעוניים לאווירה יותר ילדותית.
  • גודל הזר הוא עניין משמעותי ביותר. עונהמשלוחי פרחים יביאו עד לביתכם איזה זר שרק תרצו מזרים קטנים שיכולים להיות לקישוט שולחנות ועד זרים גדולים שישתתפו בחלק עיקרי בתפאורה. לפי מיקומו של הזר ניתן יהיה לקבוע כיצד הוא ייראה: זרים בשולחנות צריכים להיות נמוכים יחסית כדי לא להסתיר את הצד השני, זרים שיהיו בחופה צריכים להיות בולטים כדי שייראו מרחוק וכולה.
  • גם הגודל של הפרחים עצמם משמעותי ביותר כאשר עלי הכותרת יכולים להפוך את הזר לבולט מידי או לכלל לא רלוונטי. על ידי התאמה של סוג הפרחים ועלי הכותרת שלהם ניתן לקבל את הזר המושלם שיבלוט במידה המספקת.

אל תשכחו להתייחס לעונה

קל לשכוח שפרחים הם בסופו של דבר צמחים שיכולים לנבול ולא מוצר ללא תוקף. כדי להתאים את הזר לאירוע שלכם בצורה מלאה חשוב שתזכרו שיש פרחים עונתיים שיכולים להיות במצב טוב הרבה יותר גם מבחינת המראה וגם מבחינת העמידות מאשר פרחים אחרים. כדאי מאוד לבחור פרחים אחרי התייעצות עם משתלה וגם מעצב אירועים. בימינו ניתן להזמין זרי פרחים רבים בלי לצאת מהבית אך אסור לזלזל במלאכת הבחירה וההתאמה שיהיו קריטיים לעיצוב האירוע.

צרו הרמוניה בזר

לאנשים רבים יש סברות לא נכונות לגבי פרחים מה שנובע מחוסר הבנה בנושא. אחת מהסברות היא שאי אפשר לשלב בין פרחים שונים בזר וכדאי ליצור זר שכולו מורכב מאותו פרח. אמנם זר ורדים או זר כלניות יכולים להיות בחירה מוצלחת אך גם יצירת הרמוניה בתוך הזר עם כמה סוגי פרחים יכול לספק לכם זר נהדר ויצירתי. כדי שזר פרחים יהיה מוצלח לא חובה ליצור זר גדול עם כמות גדולה של פרחים ולפעמים פרחים רבים רק גורעים מהזר כולו.

להתחשב בתקציב

משלוחי פרחים יכולים להיות בחירה נוחה ופשוטה אך בהזמנת זרים רבים כדאי לכם לזכור את התקציב. אמנם מושקעים כמה עשרות אלפים בכל האירוע אך רק מזרי הפרחים תוכלו להיפרד מעוד כמה אלפים טובים בעיקר כשנדרשים זרים רבים לעיצוב המקום. תשתדלו לעמוד בתקציב ולחפש כמה וכמה וריאציות של זרים עד שתגיעו לתקציב שמתאים לכם. זרים יקרים לאו דווקא יהיו מתאימים ואיכותיים יותר מזרים זולים וההתאמה קשורה בפרמטרים אחרים מהמחיר

Translate »