איך לארגן אירוע חברה מוצלח?

מתנות לאורחים לחתונה
13 בדצמבר 2019
חבילות שי לראש השנה, מנהג מיותר או חשוב?
13 בדצמבר 2019

איך לארגן אירוע חברה מוצלח?

אירועי חברה יכולים להיות הזדמנות מצוינת לאפשר לעובדים המסורים לחגוג וליהנות. אך באותה המידה, ניתן להפוך אירוע חברה להרבה יותר מכך. באמצעות תכנון נכון, אפשר להפוך אירועי חברה למנועים חשובים לגיבוש החברתי שבארגון וכן הזדמנות להעברת מסרים ניהוליים באווירה אחרת, שאיננה שגרתית. איך תעשו זאת נכונה?

בחרו נושא לאירוע

כדי שאירוע חברה יהיה מוצלח מאוד, כדאי לחשוב על דרכים למקד אותו. תמיד עדיף לבחור נושא או מעין כותרת לאירוע, כך שיהיה יותר קל לבחור עבורו תכנים מתאימים. נושאים מקובלים יכולים להיות, למשל, אירוע לכבוד מצטייני השנה החולפת. נושא אחר יכול להיות ציון לשבח על סמך שיפור כללי ביעדי המכירות או שיתוף פעולה חדש עם לקוח גדול, כניסה לפעילות חדשה וכדומה. נושא אחר יכול להיות, למשל, חברה ומשפחה. אירוע כזה יכלול לא רק את העובדים אלא גם את בני המשפחה שלהם – בני זוג וילדים.

איזון בין הנאה לבין אפקטיביות

ההבדל בין אירוע חברה לבין מסיבה רגילה נשען על כך שבאירוע שמארגנת חברה עסקית כדאי לשלב ערך מוסף מהתחום של קידום ארגוני ואישי. משימות צוות, למשל, מאפשרות להחדיר בעובדים רוח של שיתוף פעולה וחתירה למצוינות. כאשר מארגנים אירוע עם נוכחות של מנהלים בכירים, כדאי להכין זמן קצוב (ולא ארוך מדי) לנשיאת מסרים ניהוליים. ניתן לשתף עובדים בהכנת קטעי קישור, קטעים הומוריסטיים מהווי העבודה וכדומה. זו דרך לקדם את התרבות הארגונית הרצויה.

פעילויות וגיבוש

באירועי חברה מוצלחים נהוג לשלב אלה לצד אלה תכנים שהם בבחינת "כיף" ותכנים שהם בבחינת "גיבוש". אם למשל מתכננים אירוע ובו ארוחה מלאה או קוקטייל, אפשר לשלב לפני כן גם משימות מגבשות. המשימות יכולות להיות, למשל, תחרויות קבוצתיות – בפתרון חידות, התגברות על מכשולים, בניית דגמים וכיוצא באלה. ניתן לקיים אירוע שבו לוקחים המשתתפים חלק גם בסדנאות מגבשות, כגון אפיית עוגות, יצירה, אימפרוביזציה, צילום ועוד. ניתן לקיים גם אירועים ספורטיביים, אירוע שירה וקריוקי, ניווט ועוד.

מסורת וגיוון

כמעט כל חברה שמכבדת את עצמה נוהגת לקיים אירועי חברה מעת לעת. אם גם אתם רוצים להפוך את העניין למסורת, בהחלט תרוויחו מכך, אבל זכרו את מילת המפתח – גיוון. אם אירוע אחד התקיים באולם אירועים סגור, את האירוע הבא תוכלו לערוך בגן אירועים או במרפסת גדולה ומרווחת של מסעדה טובה. אם אירוע קודם התנהל סביב שולחנות, את האירוע הבא קיימו, למשל, בשילוב טיול בחיק הטבע, משימות אקסטרים או כל פעילות קבוצתית אחרת.

Translate »