שדרוג עיצוב המשרד באמצעות פרחים

הקשר שבין פרחים להגדלת רווחים בעסק
10 בדצמבר 2019

שדרוג עיצוב המשרד באמצעות פרחים

צמחים ופרחים ברחבי המשרד הם דרך נהדרת לגרום לתחושה של מקום מואר, מלא חיים ומרהיב. אבל לא רק. לעיצוב משרדי הכולל אלמנטים טבעיים, יש השפעה רבה גם על רמת הביצועים ושביעות הרצון של העובדים.

קחו זאת בחשבון אם אתם עומדים לסיים את תהליך עיצוב המשרד מחדש, וכבר בחרתם ריהוט משרדי שייצור את הסגנון העיצובי המבוקש וכסאות משרד ארגונומיים שיבטיחו את בריאות העובדים. זה הזמן להכניס פנימה נופך מהטבע, שישדרג את המראה הכללי, את האווירה ואת רווחת העובדים במשרד שלכם.

מסתמכים על המחקר

לבני האדם יש רצון מולד להיות קשורים לטבע, טוענים מדענים, וקוראים לתופעה זו: ׳ביופיליה׳. אלא שלמרבה הצער המרחב שבו רובנו מבלים את רוב שעות היום – מקום העבודה – נטול אלמנטים הקשורים לטבע.

מחקרים מדעיים רבים הוכיחו כי לצמחיה ירוקה בסביבת העבודה, יש יתרונות רבים. הנה מספר סיבות המבהירות מדוע כדאי לכם להשקיע בהצבת פרחים ועציצים כשאתם מעצבים את חלל המשרד שלכם:

  • צמחיה מסייעת להפחתת לחצים

מחקר שנערך בשנת 2010 בסידני, אוסטרליה, מצא שכאשר הוכנסו צמחים לסביבת העבודה, חלה ירידה משמעותית ברמת המתח של עובדים.

לפי מחקר זה, אפילו צמח או אגרטל פרחים אחד שמוצב בשטח העבודה, יכול להעלות את מצב הרוח של העובדים, ובכך לקדם את רווחתם ואת רמת הביצועים שלהם.

ה מרגיעה על האדם. לכן, גם הוספת קישוטים ירוקים יכולה להשפיע באופן דומה להכנסת צמחים למשרד.

  • <צמחיה עוזרת להגדיל את הפרודוקטיביות

מחקר שנערך בשנת 2014 באוניברסיטת אקסטר באנגליה, מלמד על קפיצה של 15% בפריון העבודה, לאחר שעיצוב המשרד כלל גם עציצים.

לפי החוקרים, חשוב שכול עובד יוכל לראות עציץ או אגרטל מהשולחן שלו. זאת משום שאנשים העובדים בסביבה שבה העיצוב מדרבן אותם להיות מעורבים פסיכולוגית, הופכים לאנשים מאושרים יותר ולעובדים טובים יותר.

  • צמחיה עוזרת להפחית את שיעורי המחלות וההיעדרויות

דו״ח של Human Spaces (מרחבים אנושיים) לשנת 2015, אשר בחן 7,600 עובדי משרדים ב-16 מדינות, מצא שכמעט שני שלישים מהעובדים לא נהנים מצמחיה בסביבת העבודה שלהם.

אלה שבסביבת העבודה שלהם היו משולבים אלמנטים טבעיים דיווחו על רמת רווחה גבוהה יותר ב-15%, ורמת תפוקה גבוהה ב-6%, לעומת עובדים שהמשרדים שלהם היו נטולי צמחים או פרחים.

מחקר אחר שנערך על ידי אוניברסיטה בנורבגיה בשנות ה-90 של המאה הקודמת, מצא כי הכנסת צמחים למשרד קשורה לירידה של 25% בתסמינים המעידים של בריאות לקויה כולל: עייפות, בעיות ריכוז, יובש בעור וגירוי באף ובעיניים.

נוכחות של צמחיה במשרד עשויה לגרום לשינוי חיובי בסביבה הפסיכו-סוציאלית של מקום העבודה. שהייה בחלל עם צמחיה תורמת לתחושת רווחה המשפיעה גם על האופן בו העובד מעריך את מצבו הבריאותי.

הטענה כי קיימת זהות פסיכו-ביולוגית חיובית של האדם עם הטבע, חוקרים נוטים להניח שלצמחים יש השפעה מסוימת על תחושת הרווחה.

רעיונות לעיצוב המשרד באמצעות צמחים ופרחים

אם גם אתם מבקשים לשדרג את עיצוב המשרד באמצעות אלמנטים מהטבע, הנה כמה דרכים שבהן תוכלו להוסיף ממד חדש לחלל המשרד שלכם.

  • להשתמש במריצה מעוצבת או בספסל – כל כך פשוט! אם יש לכם פינה שבה תכננתם להוסיף אלמנט עיצובי או פיסולי שאינו קשור לרהיטי המשרד, תוכלו להציב בה מריצה או ספסל עץ, ולהעמיס על המתקן עציצי צמחים ופרחים ולהפוך את הפינה למראה משובב לב.

  • מתלה לעציץ עשוי מעבודת מקרמה – הוספת צמחים תלויים בחלל המשרד, עשויה להוסיף שכבה חדשה ובלתי צפויה לעיצוב המשרד שלכם.

  • להשתמש בענפים או בפרחים – במקום לקשט את המשרד עם צמח שלם, תוכלו להוסיף פה ושם ענף ירוק או זר פרחים עונתיים. זה יוסיף יופי טבעי וייראה נהדר לצד עבודות אומנות מודרניות.

  • צמחים ארוכים ותלויים – תוכלו להניח על מדף גבוה צמח שגדל ומתפתח תוך שהוא משתלשל כלפי מטה, ובכך ליצור מגע בלתי צפוי שיוסיף רבות לעיצוב המשרד.

  • ליצור פינת צמחים משלכם – אם במשרד יש קיר ריק מריהוט רצפתי, אפשר למלא אותו בעציצי צמחים ופרחים, שיהפכו לפינה טבעית מדהימה. מומלץ לשלב עציצים זעירים עם עציצים גדולים יותר ועם צמחים שענפיהם משתלשלים מהמדף שמעל, כדי לקבל מראה מהמם.

Translate »