הקמת גינות עם פרחים ושתילים ייחודיים

מתנות ליום האהבה
13 בדצמבר 2019
משלוחי מתנות בבת ים
31 במרץ 2020

הקמת גינות עם פרחים ושתילים ייחודיים

עיצוב גינה עם תכנון ומחשבה, בשילוב פרחים מרהיבים ושתילים מיוחדים היא מלאכה שמעניקה סיפוק רב ומראה מלבב. בין אם שטח הגינה הוא גדול או קטן ובין אם החלטתם להקים גינה במרפסת, תוכלו לעצב את המראה הנכון בעזרת אינספור סוגים של פרחים ושתילים. כדאי לזכור שלכל פרח או צמח יש תנאי גידול שמתאימים לו לכן, חשוב לבחור את הסוג המתאים לגינה.  

הקמת גינות דורשת הבנה מעמיקה של תנאי השטח, הסביבה, האקלים וכמובן האדמה המצויה. ניתן לבצע תכנון ועיצוב של גינות יחד עם מקים גינות מקצועי וניתן לעשות זאת באופן חובבני אך עם רכישת ידע ממאמרים מקצועיים כדוגמת זה.

איך לבחור פרחים ושתילים לגינה?

בתחום הקמת גינות יש מקום של כבוד לתכנון ומחשבה תחילה. קיימים מספר פרמטרים להתחשבות לפני שמתחילים לבחור את הפרחים. 

היכן ממוקמת הגינה? מהם כיווני האוויר של הגינה אשר קובעים את מידת האור והצל שיש בגינה. כאשר במהלך היום הגינה שטופה בשמש, או מאד מוצלת יש לכך השפעה על בחירת סוג הפרחים והשתילים.

מהו האקלים השורר באזור הגינה? מזג האוויר הישראלי והחום הצורב בקיץ הם גורמים משפיעים על בחירת הצמחים, כך גם לגבי הקמת גינות באזורי אקלים אחרים שיש בהם סיכוי לשלג בימות החורף. 

מהי מידת ההשקעה בתחזוקת הגינה? תדירות התחזוקה והשימוש במים בגינה יקבעו על פי סוג הצמחייה שיש בה. אם אתם חובבי גינון ומקדישים כל רגע פנוי לטיפוח הגינה תוכלו לבחור סוגי פרחים ושתילים ללא התחשבות בתדירות האחזקה שלהם. כמובן, שאפשרות נוספת קיימת וניתן להפקיד את עבודת האחזקה בידיו של גנן מקצועי. במקרה כזה יש לכך השפעה על עלות האחזקה של הגינה.

מהו סגנון העיצוב המועדף עליכם? תחת הפרמטרים האובייקטיבים של מיקום, אקלים ותחזוקה, תכננו את הגינה לפי טעמכם האישי. כאן המקום להגשים חלומות עיצוב לגינה פורחת ומלבלבת במגוון צבעים. תכננו את מיקום ערוגות הפרחים, השבילים, השיחים והעצים שתרצו. תכננו את הבדלי הגובה בין הפרחים והצמחים האחרים, כמה צבעים יהיו בגינה ואיזה צבעים אתם מעדיפים שיהיו הולמים ומתאימים ליצירת הרמוניה הגינה.

4 רעיונות לעיצוב הגינה

פרחים רב שנתיים – כדאי לשלב בתהליך הקמת גינות פרחים שיעניקו מראה מלבלב ופורח לאורך השנה. דוגמאות נפוצות הן פרחי הבגוניה, חרצית וגרניום.

ערוגת תבלינים – צמחי תבלין ומרפא הם בדרך כלל צמחים רב עונתיים, לחלקם יש פריחה יפה וריחנית. התבלינים יעניקו לגינה ניחוחות קסומים ומראה ססגוני ואף יהיו שימושיים במטבח. 

פרחי חורף – הרקפת, הכלנית, הצבעוני והאירוס הם פרחי חורף ואביב הנמצאים בצורתם הטבעית, כפרחי בר באזורים שונים בארץ. יש זנים תרבותיים שניתן לגדל בגינה ולשוות לה את המראה הטבעי של פרחי הבר.

שיחי ורדים – גידול ורדים בגינה היא מומחיות. תוכלו לשלב שיחים אלה באחת מפינות הגינה ולזכות במראה המיוחד של פריחת הורד. הוורדים זקוקים להשקיה מאוזנת, הדברת מזיקים ודישון והם מתרבים די בקלות. 

לסיכום, כדי ליהנות מגינה פורחת ומעוצבת כדאי להשקיע תכנון ומחשבה תחילה. בחרו את השתילים והפרחים בהתאם לתנאי השטח בגינה, לתנאי הסביבה ולתנאי האקלים באזור, בנוסף, אל תתפשרו על הסגנון המועדף עליכם ובחרו את הפרחים והצמחים שאתם אוהבים ויתנו אותותיהם לאורך זמן.

 

Translate »